T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü
İstanbul Mehmet Akif Ersoy
Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi
Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Psikolog Hizmetleri


Hastanemizde psikoloji polikliniği olarak psikiyatri, nöroloji,kardiyoloji ve diğer polikliniklerden ve çeşitli servislerden yönlendirilen hastalara klinik değerlendirme ve ölçekleri  yapılmaktadır. İhtiyaç halinde psikoterapi  hizmetleri  ile de hastalara destek verilmektedir. Ayrıca hastanemizde ameliyat olan hastalara ameliyat öncesinde rutin olarak ameliyata yönelik destek,uyum  ve değerlendirme psikologlar tarafından yapılmakta ve gerekli yönlendirmeler sağlanmaktadır. Ameliyat sonrasında da ihtiyaç halinde sürece uyuma yönelik hizmet verilmektedir.Hastalarımıza kalp sağlığına ilişkin riskli davranışların azaltılması ve sağlıklı davranışların sürdürülmesin yönelik hizmet verilmektedir.Psikoloji polikliniği  başhekimliğe bağlı olarak poliklinik katında bulunmaktadır ve 2 psikologla  bu alanda hizmet vermektedir.


Hastanemiz  Psikologlarının  Çalışma Alanları

  • Hastanemizde psikoloji polikliniği olarak psikiyatri, nöroloji, kardiyoloji ve diğer polikliniklerden ve çeşitli servislerden yönlendirilen hastalara klinik değerlendirme ve psikolojik testler yapılmaktadır. İhtiyaç halinde psikoterapi hizmetleri ile de hastalara destek verilmektedir.

  • Semt polikliniğimizde hizmet veren psikiyatrisler tarafından test ve terapi uygulaması için yönlendirilen hastalar psikologlar tarafından değerlendirilmektedir. Diğer tüm hekim konsültasyonlarında da psikologlar tarafından gerekli değerlendirmeler, yönlendirmeler ve ihtiyaç halinde psikoterapi hizmeti verilmektedir .

  • Haftanın belirli günlerinde hastanemize bağlı Küçükçekmece Semt Polikliniği’nde sağlık kuruluna başvuran hastalar ve poliklinik hastaları için de hekimlerin yönlendirmesi sonucu psikolojik testler ve terapi hizmetleri vermektedirler.

  • Hastanemiz psikologları tarafından ameliyat öncesi hastalara rutin olarak hizmet verilmektedir. Bu hastalara yönelik destek, uyum ve değerlendirme psikologlar tarafından yapılmakta ve gerekli yönlendirmeler sağlanmaktadır. Hastalarımıza kalp sağlığına ilişkin riskli davranışların azaltılması ve sağlıklı davranışların sürdürülmesin yönelik hizmet verilmektedir.

  • Ameliyat sonrası ve serviste yatan hastalar için de konsültasyon ile servis ve poliklinikte hizmet verilmektedir.


 PSİKOLOG elif eda Avuçan Çelebi.jpg
Psk.Elif Eda AVUÇAN ÇELEBİ
 Psk.Betül ÇİMEN