Evde Sağlık Birimi
03 Şubat 2020

EVDE SAĞLIK KOORDİNASYON MERKEZİ

MİSYON

       Sağlıkta kalite standartları ve etik değerler ışığında, hasta/çalışan güvenliğini, memnuniyetini ve mahremiyetini esas alarak, evde sağlık hizmetlerini almaya uygun bireylerin sağlığını sürdürebilmesi için gerekli olan muayene, tetkik, tahlil, tedavi ve tıbbi bakımını, uzman ve nitelikli kadromuz tarafından evinde aile ortamında almasını sağlamaktır

VİZYON

      Evde sağlık hizmetlerini çağın gereksinimleri doğrultusunda geliştirmek, hasta/hasta yakınları ve çalışanların memnuniyetlerini en üst düzeyde tutarak, kaliteli ve sürdürülebilir bir evde sağlık hizmeti sunmaktır.

EVDE SAĞLIK NEDİR?

       Yatağa tam bağımlı olan bireylerin muayene, tetkik, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin ev ortamında sağlanması, uzun süreli kullanımı sağlık raporu ile belgelendirilen ilaçların reçete edilmesi, tıbbi cihaz ve malzeme kullanımına ilişkin raporların çıkarılmasına yardımcı olunması, hastanın ve ailesinin evde bakım sürecinde üstlenebilecekleri görevler ve hastalık bakım süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesidir.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNİN AMAÇLARI

  • Evde Sağlık Hizmetine ihtiyacı olan hastaların hayatlarını kolaylaştırarak, hastalığın ve hastane şartlarının yarattığı olumsuz etkiyi en aza indirmek.
  • Hasta tedavisinin takibini yapmak.
  • Sosyal ve psikolojik destek sağlamak.
  • Rehabilitasyon
  • EVDE SAĞLIK HİZMETİNDEN KİMLER FAYDALANIR?

  • Son dönem kanser hastaları
  • Kas Hastaları
  • Kronik rahatsızlığı olanlar, kronik rahatsızlığı nedeniyle yatarak tedavi olması gereken yürüyemeyen, yaşlı, yatağa bağımlı, kendi özel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan bireyler (Alzheimer, demans, felç vb.) evde sağlık hizmetlerinden faydalanabilmektedir.
  • Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olanlar bu hizmetten faydalanmamaktadır.
  • Cihaza bağlı hastalar

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

444 38 33 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ NASIL ÇALIŞIR?

       444 38 33 numaralı telefondan kayıt oluşturularak çağrı merkezimizden ön görüşme yapılır, Evde Sağlık Hizmetleri birimlerimize ulaştırılır ve hastaya evinde muayene için randevu verilir. Hekim ve Evde Sağlık Hizmetleri ekibimiz ev ziyaretlerini gerçekleştirerek hastaların Evde Sağlık Hizmetleri kriterlerine uygunluğunu değerlendirip kapsama alınan hastalar için kayıt dosyaları oluşturulur. Evde Sağlık Hizmetlerinde asıl amaç, hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin uygulanması, takibi ve eğitiminin sağlanmasıdır. Bu uygulama ile hastaların rutin muayeneleri hastalığı ile ilgili kan tetkikleri, sonda takılması ve takibi, yara pansumanları, hastalıklara ait sürekli kullandıkları ilaçların reçetelendirilmesi ve tedaviye yardımcı olabilecek diğer tıbbi malzemelerin alımına yardımcı olmak gibi sağlık hizmetleri, ilgili hastalara ulaştırılmaktadır.

KOORDİNASYON MERKEZİ VE İSTASYONLARIN İLETİŞİM NUMARALARI

Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri: 0212 693 20 00- 0212 471 80 00 Dahili 198

Koordinasyon Merkezi(Beylikdüzü Devlet Hastanesi) Tel. No.:0212 856 27 67/53

Silivri-Çatalca Evde Sağlık Hizmetleri Tel. No.:0212 731 88 08-(1187)

Avcılar ADSM 0212 420 08 32 Dahili 1102/1159

Beylikdüzü ADSM 0212 876 81 99 Dahili 1146

Büyükçekmece ADSM 0212 881 99 01 Dahili 1115

Küçükçekmece ADSH 0212 471 06 49Dahili 1408